Özellikle Tekstil sektöründe kullanılmak üzere hazırlanan dokuma üretim takip programı ile tüm işlerin daha hızlı yürümesi ve daha sağlıklı olarak üretim takibi yapılması sağlanmaktadır. Dokuma üretim takip programı;  dokuma yaptığınız birçok ürün için kullanılmaktadır. Dokuma yapılan kumaşların tüm analiz raporlarını bir form üzerinde otomatik olarak maliyetleri ve kuruluşa ait diğer bilgileri oluşturabilirsiniz.

Kumaşa uygulanacak olan tüm işlemler, sabit giderler, tarih, kumaş cinsi, filtreleme ve arşivleme gibi birçok boyutta dokuma üretim takip programını kullanmanız mümkün olacaktır. Bu sayede gerekli olan üretim içerisinde istemiş olduğunuz tüm verileri bu şekilde kaydedebilme imkânı yaratılacaktır. Dokuma üretim takip programı ile ekran üzerinden kumaş ile ilgili birçok analiz raporuna ulaşabilme imkânı vardır; istediğiniz şekilde bu programı kendi özel sisteminize göre ayarlayabilirsiniz.

Siparişlerin işletmedeki üretim durumunu, stokları, cari hesapları, açık ya da kapalı olan sipariş dağılımlarını veya müşteriye ait olan tüm talimatları, bu rapor üzerinde gerçekleştirme olanağı vardır. Bu program sayesinde  hammadde takibiniz, tedarik etme şekliniz, iş emirlerini takip etmeniz, satın almayı, serin stok takipleri, depolar, üretim planları, tüm kalite kontrol işlemleri, sevkiyat veya faturalama işlemleri, maliyet hesapları, cari hesaplar ve tüm analizler sağlıklı bir şekilde veri kaydı olarak raporlanmaktadır. Üstelik hiçbir şekilde uğraşmadan sadece bu programın otomatik kayıt sistemi ile bu raporları oluşturmak kolay bir şekilde yapılır. Bu sayede üretiminizde zaman kaybı yaşamadan seri bir imalat oluşturabilirsiniz.