Tekstil sektöründe Top kumaş üzerine imalat yapan işletmelerin özellikle stok takibi, çeki listeleri ve daha birçok açıdan sağlıklı bir kayıt sistemine ihtiyaçları vardır. Tekstil barkod sistemi bu konuda sizlere en kaliteli ve en güvenli barkodlama sistemi olarak yardımcı olacak tek programdır. Üstelik barkod sistemi uygulaması ile birçok angarya uğraştan ve insan hatalarından kurtulacaksınız. Nasıl mı? Barkod sistemi ile kayıt yapılması halinde tüm dokümanları ve verileri ekranda tek bir tuşla görebilme imkanı bulmanız ile zamandan tasarruf edecek ve ayrıca günlerce süren hatta birçok açıdan çok büyük hatalar oluşturan depo sayımlarınızda sıfır hata ile ürünlerinizin raporunu alabileceksiniz.

Barkod sistemi tekstil sektöründe çok büyük kolaylık sağlayan otomatik bir kayıt sistemi olarak işler. Bu sayede kayıtlarınızın günlük, haftalık ve aylık olarak takibini yapmanız da mümkün olacaktır. Üstelik geriye dönük olarak doküman toplama ya da kayıtları yedekleme gibi bir sorununuz da kalmayacaktır. Sadece barkodla okutacağınız Top kumaşlarınızın üzerinde bulunan etiketler ile cinsine, tarihine, ve daha birçok özelliğine göre stoklama şansınız olacak ve bu da tüm verileri isteğinize göre görmenizi sağlayacaktır. Çeki listeleri, alış ve satış, stoklar, fason mallar ve daha birçok açıdan raporları ayrı olarak kayıt yapması nedeniyle tek tek ulaşabilme imkanı bulabileceksiniz. Bunun yanı sıra özel bir rapor istemeniz halinde ona göre programlanarak size sunulmaktadır.

Bulunduğunuz her yerden ulaşabilme şansınızın olması demek işleri uzaktan da idare edebilme avantajı sağlayacaktır. Yoğun iş temposu içerisinde sadece sistemin kendi kendine işlemesi ile size sağladığı kolaylıkla rahat edecek hem zamandan hem de mali açıdan kar elde edebileceksiniz.

Tekstil barkod sistemi uygulamasında bütünleşmiş bir bağlantı sistemi olması işlerinizde birçok açıdan size zaman kazandıracak ve her bölüm ve üretim yapılan ürünün tüm raporlarını toplu ya da ayrı olarak alma olanağını da sağlayacaktır. Ayrıca raporları oldukça hızlı olarak almanız ile iş aksamasını da engelleyecektir. Bunun yanı sıra; yüksek kazanım sağlamak adına size hız ve seri bir imalat imkanı da sunacaktır. Çünkü raporlama, stok takibi ve sayım gibi birçok işlem elle ve insan gücüyle yapılması halinde hata payı yüksek olan bir dezavantaj yaratır. Üstelik bu durum işlerin aksamasına ve zamanın boşa akmasına neden olur.

İş esnasında ne zaman bir veriye ihtiyacınız olduğunu bilemediğiniz için tekstil barkod sistemi ile bu gibi durumlarda size anında ekranda istediğiniz veriyi sunacak bir hız ve kayıt bulunur. Anında girerek neyin ne şekilde olduğunu ve yürüdüğünü görebilir ve raporu da çıkarabilirsiniz. Üstelik bu raporlar 90 gün süre içerisinde kayıtta tutulur. Dilediğiniz an raporların çıktısını alabilir ya da mail olarak müşterinize dahi atabilirsiniz. Hepsi tek tuşla yapılacak kadar kolay bir işlemdir.