Barkod; işletme için gerekli olan ve bir işletmenin daha sağlıklı olarak stok, fiyat ve ürün takibini sağlaması açısından gerekli olan bir uygulamadır. Özellikle tekstil sektörü için  barkod sistemi; bir zorunluluk olarak tercih edilmelidir. Genel olarak yoğun bir üretime sahip olan tekstil sektöründe depolama, stoklar ve ürün takibi açısından barkodlama olması demek; zamanın ve kaybın olmaması anlamına gelecektir.  Birçok tekstil firması artık barkodlama sistemini uzun yıllardır kolaylık sağlamasının verdiği avantajla kullanıyor.

Barkod sistemi ile oldukça büyük kolaylık yaşamak; işlerinizin bir anlamda daha hızlı ve seri olarak yürümesi anlamına gelecektir.  Barkod her üründe bulunan bir kumaş etiketleme sistemidir. Barkodun içinde yer alan logo, talimatlar, özel simgeler, özel kodlama, metinler, tarih, numaratör gibi birçok fonksiyonel özellik ile her açıdan tüm verileri takip etme imkanı sunmaktadır. Sisteme her yerden ulaşma imkânı bulunması ile ayrıca sunucu yatırımı yükünden de kurtulmanızı sağlayacaktır.

Tekstil barkod uygulaması ile yaptığınız tüm işlemlerde bütünleşmiş sistemli bir bağlantı vardır. Bu sayede tüm işlemleri yapabilme özelliğine de sahip olmuş olursunuz. İşlemin tipi, müşteri ve üretim takibini daha derin olarak gözlemleyebilir ve raporlar elde edebilirsiniz.

Tekstil barkod uygulama sistemi ile sahip olmak istediğiniz her veriye ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Bu sayede günlük ve aylık olarak otomatik yedekleme yapma şansınız olacaktır. Geri dönük olarak 90 gün içerisindeki tüm dokümanları bu sayede görebilirsiniz.

Tekstil barkod uygulaması ile kaydedebileceğiniz veriler her bölüm için uygulanmaktadır. Üretimfason üretim, satın alma, iadeler, satış çıkışları gibi daha birçok veri tablolar halinde hazırlanır ve istediğiniz an da ulaşabileceğiniz raporu size toplu olarak sunabilir. Detaylı olarak alabileceğiniz üretim ve satış aşamasındaki verileriniz hiçbir hata payı içermez ve sağlıklı olarak kaydedilir. Sistemli olarak uygulama içeren tekstil barkod; istediğiniz uygulamaya göre seçiminizle yönlendirilir.

Tekstil barkod sistemini kullanmak güvenin tam olması demektir! Güven oluşturan bu sistemle zaman ve hız sizinle olacaktır. Hiçbir şekilde iş kaybı yaşamadan sadece yapacağınız işe kanalize olabilecek tasarrufu da size sunacaktır. Raporları istediğiniz kadar genişletebilir ve özel bir sistem uygulayabilirsiniz. Kapasite olarak oldukça kapsamlı bir veri depolama sistemine sahip olan tekstil barkod uygulaması ile kolaylık yaşamanız kaçınılmaz bir gerçektir. Bu sistemin en önemli avantajı bir insan hatası içermemesidir. Oldukça sistematik bir çalışma gerçekleşiyor olması ile giriş çıkışlarda hatasız kodlama ve veri kaydı yapmaktadır.

Tekstil barkod uygulamasının en önemli detayları ise; ekranda görebileceğiniz tüm işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde kullanım avantajına sahip olmasıdır. Tüm verileri, listeleri ve detaylı kayıt altında olan her dokümana ulaşmak oldukça kolaydır. Ayrıca verileri aktarma ve mail olarak gönderme şansı ile de bir ayrıcalık taşır ve tüm gerçekleşen işlemleri seri olarak uygular.