Fason kumaş dokuma yapan tekstil işletmelerinin en çok gereksinim duyduğu sistemli bir şekilde işleyen stok takibi ve ürün giriş çıkışının takibidir. Fason kumaş dokumalarda çekilerin takibi de ayrı bir yer tutmaktadır. Bunun için gerekli olan sistemli bir şekilde oluşturulan barkodlama uygulamasının yapılmasıdır. Tekstil barkod sistemi ile daha sağlıklı olarak fason kumaş dokuma üretimini takip etme imkânı bulabilirsiniz. Bu sistem sayesinde ürettiğiniz tüm fason kumaş dokumaların daha düzenli olarak raporlarını ve çıktılarını alabilme imkânı bulabilirsiniz.

Tekstil barkod sistemi kumaş üzerinde etiketleme sistemi içerisinde bulunan tarih, numaratör, özel talimatlar, özel simgeler, logo ve özel kodlama ile oluşturulur ve tüm bu verileri düzenli olarak kayıt altına alır. Bu sayede ekranda düzenli olarak günlük, haftalık ve aylık olarak takip etme olanağı yaratılmış olur. Kumaş barkodlar hiçbir şekilde sorun yaratmayacak şekilde fason kumaş üzerine etiket şeklinde uygulanır. Bu şekilde oluşturulan sistem ile daha hızlı ve güvenli bir takip şansı yakalama imkânı yaratılır. İstediğiniz tüm verilere kolayca ulaşmanız sayesinde yaptığınız fason kumaş dokuma işinizin çok daha kolay bir iş halini aldığını göreceksiniz. Çünkü tekstil barkod sistemi ile zaman ve maliyet açısından oldukça kar elde etmeniz mümkün olacaktır.

Ayrıca kodlama sayesinde ürünlerinizin depolaması ile yaşadığınız stok sayımı sorununuz da ortadan kalkmış olacaktır. Tüm işlemleri otomatik olarak yapan bu sistem sayesinde sayımda yaşadığınız insan hataları asla karşınıza çıkmayacaktır. Sistemin düzenli olarak kayıt etmesi ile yedekleme yapmadan geriye dönük bir uygulama yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Kayıtların sağlıklı bir şekilde yürümesi ile ekrandan istediğiniz veriye ulaşmanız ve istediğiniz raporları almanız sadece bir tuşla mümkün olacaktır. Günlük, haftalık ve aylık dokümanlara düzenli olarak ulaşabilir ve ayrıca 90 gün kayıtları saklayan bu program ile tüm kayıtları alarak dosyalama da yapabilirsiniz.

Barkodlama sistemi ile tüm okuyucular tarafından fason kumaş dokumalarınızın üzerinde bulunan etiketlerden okunması işlemini tüm bölümlerde yapabilirsiniz. Her şey sizin için daha hızlı ve pratik bir şekilde zaman ve mali kayıp yaratmadan eksiksiz olarak otomatik olarak yapılacaktır. Birçok tekstil firması artık tekstil barkod sistemi uygulamasını kullanarak her açıdan tasarruf sağlamaya başladılar. İşlerinizi dışarıdan istediğiniz yerden de takip edebilme şansını da bu sayede yapabileceksiniz.

Fason kumaş dokumalarını yoğun üretim esnasında takip etme, elle bu işleri yapmak oldukça zor ve bir o kadar da sorun yaratan bir durum ortaya çıkarmaktadır. Barkod sistemi ile üretilen fason dokuma kumaşların seri bir şekilde barkodlama ile kayıt altına alınması yoğun iş temposu içerisinde size büyük kolaylık sağlayacaktır. Üstelik hata payı olmadan güvenli bir şekilde stoklama ve takip etme imkânını yaşamanız işlerinizin artmasına ve daha fazla sipariş almanıza katkı sağlayacaktır.