Tekstil sektöründe özellikle üretim aşamasında ve dokuma bölümünde birçok istifleme ve ayırma kumaşları ve ürünleri sistemsel olarak görme ve takip etme için gerekli olan bir barkodlama sistemi her açıdan üretim aşamasında kolaylık sağlayacak bir uygulamadır. Dokuma barkod sistemi ile dokunan ürünlerin giriş çıkışı, stokları, müşteri ve zaman olarak takip edilmesi açısından sistemli olarak oluşumunu destekler. Bu sayede gerekli olan tüm takip yapılabilir ve raporların alınması ile güvenli olarak bir sistem oturtulur.

Barkodlama ile yapılan tüm işlemler hatasız ve maliyet açısından da büyük bir avantaj sağlar. Dokuma barkod uygulaması ile bütünleşmiş bir işlem yapma olanağı daha geniş kapsamlı olarak takip olanağı yaratır. Barkod sistemi bir tekstil işletmesi için gerekli olan en önemli uygulama sistemi olarak tercih edilmesi gereken bir programdır. Bu sayede tüm stok, üretim, alış ve satış gibi birçok konuda her açıdan tasarruf sağlayarak takip etme olanağı ile kolaylık sağlayacaktır. Barkodlama ile hız ve zaman en büyük avantaj sağlamaya yarayacak bir alternatif olarak etken olur. Bu durumda özellikle insan hata payı oluşmadan otomatik olarak veri kaydı ve ürün takibi daha sağlıklı olarak işleyecektir.

Tekstil barkod sisteminin sayesinde istediğiniz yerden ulaşım sağlayabileceğiniz gibi ayrıca yetkili bir personel ile takip edebilme şansı yaratabilirsiniz. Tüm işlemleri ve kayıtları bir ekrandan görme, takip etme, ulaşma ve raporların çıktısını alma ve aktarma işi yapabilirsiniz. Kendi özel raporunuzu dahi çıkarabilme imkânı ile kendi sisteminizle daha avantajlı olarak seri bir takip imkânı bulabilirsiniz. Yedekleme yapmadan sadece geriye dönük olarak kayıtları almak ve raporları görmek istediğinizde; anında ulaşarak erişim imkânınız vardır. Günlük, haftalık ya da aylık olarak tüm dokümanları 90 gün boyunca saklama avantajı da bulunmaktadır. Bu şekilde zamandan ve maliyetten de kurtulma şansını yakalamış olacaksınız.

Tekstil sektörüne özel olarak uygulanan tekstil barkod sistemi tam anlamıyla size eksiksiz çözüm getirecek ve ihtiyaçlarınızı da tam anlamıyla karşılamaya yardımcı olacaktır. Barkod okuma sayesinde hızlı olarak satış yapabilir, çeki listesi alabilir, işlem raporları gibi birçok uygulamaları otomatik olarak kaydedebilir ve takip açısından tek tuşla girip sonuçları ve gelişmeleri görebilirsiniz. Özellikle stok takibi açısından çok büyük kolaylıktır. Yıllık olarak yapılacak sayımlar tekstil sektörü işletmeleri için büyük bir zaman ve mali kayıp yaratmaktadır. Tekstil barkod sistemi uygulaması ile artık bu tarz sorunlar yaşamadan sağlıklı olarak stoklarınız kaydolacak ve istediğiniz an erişebileceğiniz raporlamaları yapabilecektir.

Barkod sistemi ile tüm işlemlerinizi genişletebilir ve kendi sisteminizi oluşturabilirsiniz. Her türlü kapsamlı ve detaylı raporlar barkodlandığı andan itibaren otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır. Sistematik bir kodlama sağlanmasının avantajı ile ürün giriş çıkışlarında ve stoklarda asla hata oluşmaz.